Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’ne Aday Olduk

Ak Parti yılın sivil toplum farkındalık ödülleri programına gerçekleşen ve devam eden projelerimiz ile aday olduk. Özel gereksinimli bireylerimiz, ailelerimiz ve eğitimcilerimiz için yaptığımız projeleri anlattık.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından ilki düzenlenen “Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri” organizasyonunun detayları netleşti.

Sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek ve ödüllendirmek düşüncesiyle hayata geçirilen organizasyonun jürisinde 9 isim yer alacak.

İş Kadını Leyla Alaton, Ressam Ahmet Güneştekin, Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan ve GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş jüride öne çıkan isimler.

Jürinin siyasi ayağında ise, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Asuman Erdoğan, AK Parti Artvin Milletvekili ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Seda Gören Bölük ve AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Özbey bulunuyor.

Üçlü medya seti hediye edilecek

Projeler, İnsan Hakları, Kültür ve Sanat, Eğitim, Kadın, Sosyal Sorumluluk, Yardımlaşma/İnsani Yardım, Hayvan Hakları, Çevre, Bilim ve Teknoloji, Gençlik ve Spor olmak üzere 10 ana kategoride yarışacak. Ayrıca 3 proje için, 3 adet özel ödül verilecek. Yılın en çok ses getiren sivil toplum projesine Cumhurbaşkanı “RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖZEL ÖDÜLÜ” takdim edilecek. Özel ödüller kapsamında “En İyi Mikro Proje” ve “En Özgün Proje” isimli iki ödül daha sahiplerini bulacak.

Başarılı olan 13 projenin her biri kamera, fotoğraf makinesi ve tabletten oluşan üçlü medya seti ile ödüllendirilecek.