Otizmli Bireylerin İhtiyaçlarını Ankara’da Anlattık

,

Otizm Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Ergin Güngör ve Engelli Bakım Rehabilitasyon ve İletişim uzmanı Sayın Adem Kuyumcu ve ÖÇED Başkanı Parin Yakupyan ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sayın Dr. Aylin Yaman’ı makamında ziyaret ettik.

Bu anlamlı görüşmede, otizmli bireylerin ve ailelerinin yaşadığı süregelen zorlukları ve sıkıntıları Sayın Yaman ile paylaştık. Sahada karşılaşılan problemleri detaylı bir şekilde ele aldık. Hastanelerde mutlaka otizm acil biriminin kurulması, okullarda kolaylaştırıcı kişi konusundaki belirsizlikler, özel gereksinimli bireylerin bulunduğu her yerde kapalı devre kamera sisteminin gerekliliği, özel eğitimin niteliksel ve niceliksel olarak artırılmasının gerekliliği, erken çocuklukta müdahalenin öneminin altını çizerek, ailelerin eğitim konusundaki ihtiyaçlarını paylaştık ve yetişkin otizmli bireylerin karşılaştığı problemlere odaklandık.

Otizmli bireyler ve ailelerinin karşılaştığı tüm sorunları aktarmaya çalıştık.

Bu ziyaretin, otizmli bireylerin hakları ve yaşam kaliteleri için önemli bir adım olduğuna inanıyor ve bu konudaki çalışmaları güçlendireceğini umut ediyoruz.