Erken Dönem Otizm Belirtileri: Haydi Harekete Geç!

,

Türkçe olarak gerçekleştirilecek “Erken Dönem Otizm Belirtileri: Haydi Harekete Geç! (ACT-ELAS)” başlıklı ücretsiz webinarımızın ayrıntılarını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Online gerçekleştirilecek olan seminerimizde bebeklerin yaşamlarının ilk 18 ayında nasıl geliştiği, onları desteklemek için neler yapabileceğimiz ve erken otizm belirtilerini nasıl tespit edip bunlara karşı nasıl hareket edebileceğimiz konularına odaklanılacaktır. Ebeveynler, anne-baba adayları, profesyoneller ve ilgili disiplinlerdeki öğrenciler davetlidir. Seminer sonunda kısa bir quizi geçen katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Tarih: 15 Kasım 2023

Saat: 21.00 (İstanbul saati)

Kayıt linki:

https://behaviorlive.com/events/acting-on-early-life-autism-signs?fbclid=IwAR1fcSj6UiERRetEXUcP9ioISJZRTfVlnyFIXBHQfluEwxXPL7L-yE2MXk4

Gelecek İçin Öneriler

İçgüdülerinize güvenin! Bir ebeveyn olarak çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız!

Araştırmalar, herhangi bir profesyonel endişelerini dile getirmeden çok önce, gelişimsel endişeleri ilk dile getirenlerin ebeveynler olduğunu göstermiştir.

Çocuğunuzun gelişimiyle ilgili sizi endişelendiren bir şey varsa, vakit kaybetmeden uzman tavsiyesi alın. Erken yaşta, beyin plastisitesi zirvededir ve bu nedenle çocuklar, erken müdahale ile daha sonra genel gelişimleri üzerinde basamaklı bir etkiye sahip olacak temel yaşam becerilerini daha kolay öğrenebilirler.

Çocuğunuzun bir tür desteğe ihtiyacı olduğu ortaya çıkarsa, bu destek ne kadar erken sağlanırsa, o kadar iyi ilerleme kaydedecektir.