Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN’ın konferansı gerçekleşti

Yazar ve akademisyen Hayriyem Zeynep ALTAN, 24 Ekim Salı günü saat 10.00’da İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde bir konferans gerçekleştirdi.

“Annenin Sevgisini Kaybetmemek için Anneyi Öldürmek” konulu konferansta, Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN, “E. Ferrante’den Belalı Aşk: Annenin Sevgisini Kaybetmemek İçin Anneyi Öldürmek” adlı bilimsel yapıtı başta olmak üzere; pek çok yazınsal metne dokunarak kadın olmanın ve anneliğin önüne dikilen duvarlardan söz etti.

“Lap Lambert Academic Publishing” tarafından yayımlanan çalışmasını yazarken yaptığı yolculukta; hem kendi “kadınlığı” ile hem de henüz sahip olmadığı bir rol olan “annelik”le yüzleşmesinin hikayesini anlattığı konferansında ALTAN, annesine yakın olmak isteyip olamayan bir kız çocuğunun hikayesinden, her insanın hayatında olan karanlık noktalara, kadın olma bilincinden ötekileşme kavramına ve farklılıklardan neden korkmamız gerektiğine kadar birçok konuya  değindi. Prof. Dr. Hayriyem Zeynep ALTAN, konferansın sonunda katılıcımlara ÖÇED’in çalışmalarıyla ilgili bilgi de verdi.