“Bu İmzada Sanat Var”

Türkiye’nin önemli sanatçılarından 50 büyük imza, bir sanat projesinde buluşuyor. Projenin ismi “Bu İmzada Sanat Var.”

Proje yöneticileri Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu, amaçlarını şu sözlerle açıklıyor: “Günümüzde yaşayan önemli sanatçılarından 50 değerli ismi bir araya getirmek ve bu isimler aracılığıyla, sanatçının imza değerine dikkat çekmek için yola çıktığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. Değerli sanatçıların imzalarının öne çıktığı çalışmalardan oluşan bu koleksiyonu bir katalog çalışmasıyla, arşiv niteliğinde bir belge olarak tarihe bırakmak amacındayız.

Sanatta imzanın önemini vurgulamak amacıyla yola çıkılan bu projeye, çok sayıda sponsor da destek vermiş. Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, Art Boya Ltd.Şti., Piece of ART PR&Gallery, Colorbox Art Materials Store, Artfulliving, Fineart Sanatsal Baskı Hizmetleri Ltd.Şti., Genç Sanat, RH Dergi, Piece of ART PR&Gallery tarafından desteklenen bu anlamlı projenin sergisi 02-20 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara’da Port-Art Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek.

50 değerli sanatçının imzalarının yanında, bir adet eserinin de yer alacağı sergide, imzaların satışından elde edilecek gelir derneğimize eğitim bursu olarak aktarılacak. Böylece bu 50 değerli isim, sanatta imzanın değerine dikkat çekerken, eğitime muhtaç çocuklara da sanat aracılığıyla dokunmuş olacaklar.

Projeye imzaları ile destek veren ve eserleri sergilenecek sanatçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Adnan Çoker – Devrim Erbil – Mustafa Ayaz – Tomur Atagök – Ali Candaş – Kemal İskender – Süleyman Saim Tekcan – Zafer Gençaydın – Cihat Aral – Ergin İnan – Meriç Hızal – Atilla Atar – Halil Akdeniz – Yalçın Gökçebağ – Hayati Misman – Tülin Onat – Yücel Dönmez – Zahit Büyükişliyen – Balkan Naci İslimyeli – Fevzi Karakoç – Bihrat Mavitan – Ekrem Kahraman – A. Celal Binzet – Hüsnü Koldaş – Nilay Büyükişliyen – Bedri Karayağmurlar – Resul Aytemur – Yusuf Taktak – Habip Aydoğdu – Şahin Paksoy – Aydın Ayan – Hasip Pektaş – Nedret Sekban – Ahmet Yeşil – Ertuğrul Ateş – Doğan Paksoy – Bubi – Faruk Cimok – Bedri Baykam – Mahir Güven – Ahmet Umur Deniz – Halim Çeliker – Mustafa Özel – Devabil Kara – Arzu Başaran – Bahri Genç – Taner Alakuş – Altan Çelem – Gülten İmamoğlu – Hakan Esmer

Save

Save