Anneler Buluşuyor-Yılbaşı Özel” gerçekleşti

ÖÇED’in düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği “Anneler Buluşuyor” etkinliği 27 Aralık Çarşamba günü “Yılbaşı Özel” temasıyla gerçekleşti. Psikodramatist Sibel Aslantepe ve Yönetim Kurulu Başkanımız Parin Yakupyan’ın katılımıyla Algı Özel Eğitim Kurumları’nda gerçekleşen buluşma Aslantepe’nin güvensiz bağlanma, suçluluk duyguları, kabul ve yas süreci, otizmli çocuklara sahip annelerin depresyon ölçeği, psikodrama çalışmaları gibi konulara değinmesiyle başladı.
Daha sonra toplantıya katılan 11 anne kendilerini tanıttı ve hikayelerini paylaştı. Bir anne işe başlayan otizmli oğlunun işe nasıl gidip geldiğini neler yaptığını paylaştı. Bir başka anne üniversiteyi bitiren oğlunun özgürleşme, eve çıkma isteklerinden bahsetti. Başka bir anne otizmli bireylerin kardeşlerine yönelik bir terapi olması isteğini dile getirdi.
Anlatılan hikayeler farklı farklı da olsa, sohbetin odak noktası mutlu anne mutlu çocuktu. Gün sonunda yılbaşı özel temasına uygun olarak anneler birbirlerine küçük armağanlar verdiler.