Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Çocuklarımızın Resim Sergisi

Mustafa Kemal Kültür Merkezi Çağdaş Sanat Galerisi, 8 -18 Kasım 2017 tarihleri arasında özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların yaptığı çalışmalardan oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide özel çocuklara ait, üç bine yakın, resim, heykel ve farklı sanatsal çalışma yer alıyor.

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, bu özel çocuklara sanat aracılığıyla destek vermek ve onları özgürleştirmek için ortam hazırlıyor. Sapanca Doğapark’ta, onlar için hazırlanan doğal ortamda, her yıl, özgürce, içlerinden geldiği gibi çalışarak kendilerini ifade etme şansı buluyorlar. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çocuklar öğretmenleriyle birlikte sanat dolu bir hafta geçiriyor, bu süre boyunca hayal dünyalarını resimleri aracılığıyla aktarmaya çalışıyorlar.

Kurulduğu günden bu güne, sanata ve çocuklara desteğiyle gündeme gelen Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, bu özel sergi ile özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların, desteklendiği takdirde, nasıl mucizevi işler ortaya çıkardığını görmeye davet ediyor herkesi. Ülkenin dört bir köşesinden katılan çocukların eserlerinin yer aldığı sergi, 18 Kasım 2017 tarihine kadar açık olacak.