Deklanşöre Otizm İçin Basılacak

,

“Kırmızı, al veya kızıl, parlak gökkuşağının en dışındaki renk. Fotoğraf dünyasının neredeyse en popüler rengi. Duygularımızı uyandıran, enerji seviyemizi yükselten ve yaşam alanlarımızın bir yerinde, küçük de olsa muhakkak, yer alan “kırmızı”.

Duyguları uyandırıp harekete geçme hissi veren bu rengin peşinden giderek samimi, içten, aşk ve sevgi dolu bir fotoğraf projesi başlıyor.

Kültürel anlamda birçok şeyin sembolü olan kırmızı renk; Doğu geleneklerine göre iyi şans ve saflık simgesi olarak kabul edilmektedir. Kırmızının taşıdığı bir diğer özellik ise Otizm’in rengi olmasıdır. Bu çerçevede  “kırmızı”dan hareketle İFSAK üyesi fotoğraf sanatçıları üreteceği fotoğraflarla bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor.

İFSAK ailesinden danışmanlığını Mehtap Canver Ercan’ın yapacağı projenin geliri otizmli çocukların eğitimin desteklenmesi hedefleniyor.

15 Aralık 2022 tarihinde başlayan proje, 23 Mart 2023 tarihinde tarihine kadar sürecek. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde düzenlenecek bir sergi ile proje için çekilen fotoğraflar paylaşılacak.