1. ULUSLARARASI UYGULAMALI DAVRANIŞ ANALİZİ KONFERANSI TÜRKİYE

1.Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye (UDAKOT), (1. International Conference on Applied Behavior Analysis Turkey-ICABAT)  Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından, Algı Özel Eğitim Kurumları, Seranas Group ve Haliç Kongre Merkezi iş birliği ile, 22-23 Eylül 2018 Cumartesi Pazar tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi‘nde düzenleniyor.

İki gün boyunca, uluslararası ve ulusal düzeyde tanınmış ABA/UDA alanında uzmanlaşmış bilim insanının katılımıyla düzenlenecek olan 1.Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye’de otizm alanında köklü bir geçmişi olan ABA uygulamaları A’dan Z’ye ele alınacak.

Nörogelişimsel bozukluklar arasında otizm, akıl sağlığı ve eğitim alanında en çok araştırılan konulardan biri. Uygulamalı Davranış Analizi (ABA/UDA) ise, bu konuda dikkatleri üzerine çeken, köklü bir geçmişe sahip ve en umut vaat edici sonuçları sağlayan uygulama. Uygulamalı Davranış Analizi’ne dair en güncel yaklaşım ve uygulamaların paylaşılacağı ve tartışılacağı konferans, özel eğitimcilerin, çocuk gelişim uzmanlarının, okul öncesi öğretmenlerin, psikologların, rehber öğretmenlerin, nörologların, psikiyatristlerin, beslenme uzmanlarının, metabolizma doktorlarının ve ailelerin katılımını hedefliyor.

ÖNEMLİ İSİMLER BU KONFERANSTA BULUŞUYOR

Konferansta yurt dışından önemli isimler yer alacak. Amerika’dan ve Kanada’dan katılacak BCBA uzmanları Nicky Nükte Altıkulaç, Lina Slim, Ling LyTan, Deirdre Muldoon ve Pelin Eraktan yurt dışı uygulamalar hakkında sunum yapacaklar. Autism Speaks’ten Mike Wasmer, Davranış Analisti Sertifikasyon Kurulu’ndan bir BACB de konuşmacı olarak yer alacak.

Prof. Dr. Nahit Motavalli Mukaddes, Prof. Dr. Mehmet Barış Korkmaz, Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nden Prof. Dr. Elif Tekin İftar, Koç Üniversitesi’nden Uzm. Psikiyatrist Dr. Tuba Mutluer ve Algı Aba Terapi Merkezi’nden uzmanların da konuşmacı olarak yer alacağı konferans, hakkında detaylı bilgiler http://abakonferans.org/ sitesinden edinilebilir.