GÖNÜLLÜLÜK nedir?
Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ve bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi veya yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, kendi isteği doğrultusunda bir toplumsal girişim ya da bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesindeki etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanabilir.

 

Derneğimizde “GÖNÜLLÜ” olabilmek için…
Bireylerin,
– 18 yaşını bitirmiş olması,
– En az lise mezunu olması,
– Derneğimizin vizyon ve misyonunu benimsemiş olması gerekmektedir.

 

Nasıl GÖNÜLLÜ olabilirsiniz?
Gönüllü adaylarının altta yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurular otomatik olarak bilgi sistemine aktarılır ve değerlendirilir.

 

Derneğimizde GÖNÜLLÜ olarak yapabileceğiniz çalışmalar neler?
– Okullarda derneğimizin tanıtılması, gelişimsel farklılıklar konusunda öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda destek çalışmaları yapabilirsiniz.
– Kurumlarda farkındalık yaratmak için sunumlar ve görüşmeler ayarlanması konusunda destek verebilirsiniz.
– Kaynaştırma eğitiminin önemi konusunda veliler ve okul yöneticileri ile görüşmeler yapılması konusunda gönüllü olabilirsiniz.
– İlgi alanınız doğrultusunda çocukların ilgisini çekecek aktiviteler düzenlemesi (Örneğin müzik, spor gibi uzmanlıkları olan gönüllülerin çocuklara bu alanda eğitim vermesi) konusunda destek verebilirsiniz.
– Aileler için motivasyon etkinlikleri konusunda sponsor çalışmalarına destek olabilirsiniz.
– Yurtdışındaki otizmle ilgili yayınlanmış otizm hakkında haber, makale, video gibi kaynakların taranması ve dernek ile paylaşılması konusunda yardımcı olabilirsiniz.
– Stand ve organizasyonlarda destek sağlanması konusunda gönüllü olabilirsiniz.

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Save

Save

Save

Save