Özel Gereksinimli Bireylerin Hakları Bilgilendirme Kitapçığımız Yayında!

, ,

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÖÇED) ile Otizm Dernekleri Federasyonu’nun (ODFED) destekleriyle hazırlanan Özel Gereksinimli Bireylerin Hakları Bilgilendirme kitapçığımız yayında!

Yeni tanı alan ve daha önce tanı almış ailelerin yaşadıkları sorunların en başında bilgiye erişim konusu gelmektedir. Özellikle ülkemizde bilgi kaynaklarının tek bir yerde toplanamaması, sürekli olarak mevzuat ve yönetmeliklerin değişmesine paralel olarak bu sorunlar aileler için daha zorlayıcı bir hal alabilmektedir.

Bu sorundan yola çıkarak hazırladığımız Özel Gereksinimli Bireylerin Hakları Bilgilendirme Kitapçığı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları derlenmiş ve bir araya getirilerek bu kitapçık ortaya çıkmıştır.

Bu kitapçığın ailelerimize ve özel gereksinimli bireylere rehber olmasını umuyor ve hayatlarını kolaylaştırabilmeyi diliyoruz.

Önemli Not: Kitapçığın içindekiler listesinde bulunan bir soru üzerine tıkladığınızda doğrudan sorunun cevabına yönlendirileceksiniz.

 

Engelli Hakları Kitapçığı