Özel Esayan Ermeni Lisesi’nde Kaynaştırma Uygulamaları Ve BEP Semineri düzenledik

Gelişimsel farklılık gösteren çocukların sayısı gün geçtikçe artıyor ancak toplum olarak halen kaynaştırma eğitimi hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. ÖÇED olarak gelişimsel farklılıklar gösteren çocukların eğitsel ve sosyal yönden yaşıtlarıyla bütünleşmeleri için çaba gösteriyoruz.

Bu kapsamda, Lise 1 ve 10. sınıfında iki kaynaştırma öğrencisi bulunan Özel Esayan Ermeni Lisesi’nde Kaynaştırma Uygulamaları ve BEP Semineri verdik.

Algı Özel Eğitim ve Rehabitasyon Merkezi’nden Okul Öncesi Öğretmeni Özgül Dinçel’in sunumuyla gerçekleşen “Kaynaştırma Uygulamaları ve Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı” seminerimizde, okulda destek odası bulunması gibi yasal zorunluluklardan kaynaştırma öğrencilerinin gereksinimleri yönünde eğitim almaları için neler yapılabileceği konularına kadar birçok önemli  bilgilendirme yapıldı.

Kaynaştırma uygulamalarının faydalarının da anlatıldığı seminerde uzun dönemli amaçları belirlemede nelerin göz önüne alınması gerektiğinden performans değerlendirmeye birçok konu soru-cevap şeklinde masaya yatırıldı.

Seminerin sonunda BEP değerlendirme formu doldurma çalışması da yapıldı. Siz de öğretmenlere yönelik bu seminerin okulunuzda düzenlemesi için [email protected] adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Save

Save