Otizmli Çocuklar ve Aileler İçin Depreme Hazırlık Acil Durum Kitapçığı

Bu çalışma kitabı, ebeveynlerin çocukları ile olası bir depreme hazırlıklı olması için hazırlanmıştır. Çocuğunuzun neler bildiğine, bu bilgileri nasıl anladıklarına ve öğrenme ihtiyaçlarına göre uyarlayabileceğiniz/basitleştirebileceğiniz/genişletebileceğiniz genel bir kaynaktır.
Yalnızca bir yetişkinle birlikte kullanılacak bir kaynak olarak tasarlanmıştır. Uygunluğunu değerlendirecek, rehberlik edecek, anlayış seviyesine göre ek bilgi verecek ebeveyni ile kullanılmasını tavsiye ederiz.
Bu kitapçıkta verilen tüm bilgiler yalnızca eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Bilgilerimizi doğru ve güncel tutmak için her türlü çabayı göstermemize rağmen, bu kitapçıkta yer alan hizmet sağlayıcılar ile doğrudan iletişim kurarak bilgilerin güncelliğini teyit etmenizde faydalı olabilir.

Bu kitapçığı, 6 Şubat 2023’de ülkemiz tarihinin yaşadığı en büyük afet üzerine 10 ilimizi etkileyen ve hepimizin yüreğini yakan deprem felaketinden sonra ailelerimizden gelen talepler ve sorular üzerine hazırladığımızı belirtmek isteriz. Yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yakınlarını baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.
Bu zor günleri dayanışma içinde, birlikte aşacağımıza yürekten inanıyoruz…

[pdf-embedder url=”https://www.oced.org.tr/wp-content/uploads/2023/03/depreme-hazirlik.pdf” title=”Otizmli Çocuklar ve Aileler İçin Depreme Hazırlık Acil Durum Kitapçığı”]