“Çocuk ve ergenlerde psikiyatrik ilaçların kullanımı” semineri gerçekleşti

“Çocuk ve ergenlerde psikiyatrik ilaçların kullanımı” konulu seminer, 26 Şubat Pazartesi günü Çocuk Ergen Psikiyatristi Özlem Sürücü tarafından ÖÇED organizasyonuyla halka açık ve ücretsiz olarak düzenlendi. 11.00-13.00 saatleri arasında düzenlenen seminerde Özlem Sürücü, hiperaktivite, gelişimsel bozukluklar, otizm, çevresel faktörlerin davranışlara etkisi gibi konular hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra ilaç kullamı hakkında bilgi verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Özlem Sürücü kimdir?
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı.
1997-2009 yılları arasında İmge Ruh Sağlığı ve Danışma Merkezi’nde çalışmalarına devam etti. Ekim 2009-Mart 2017 tarihleri arasında Madalyon Psikiyatri Kliniği Ankara Merkezi’nde Çocuk Ergen Psikiyatristi olarak çalıştı.
Mart 2017’den bu yana İstanbul’da VKV Amerikan Hastanesi ve Boylam Psikiyatri Enstitüsü bünyesindeki muayenehanesinde hizmet veriyor.