Chrıstopher’ın hikayesiyle tanışın!

Otizmli ve görme engelli Christopher Duffley, 2001 yılında prematüre olarak dünyaya geldi… Doğduğunda doktorlar yaşayacağını bile düşünmüyorlardı. Ancak o, hayata tutundu, ölüm tehlikesini atlattı.

Annesi bir uyuşturucu bağımlısıydı ve Christopher, çocuk esirgeme kurumuna terk edilmişti. Daha sonra akrabaları onu evlat edinmeye karar verdiler. Bir süre sonra da harika bir sesinin olduğunu fark ettiler! Sahneye adımını atıp şarkı söylemeye başladığı andan itibaren bütün seyircileri büyüleyen bir sesi vardı.

Christopher, ilk halka açık performansını, Manchester, New Hampshire’daki Northwest İlköğretim Okulunda birinci sınıftayken gerçekleştirdi. Christopher, sınıf arkadaşlarına ve ailelere Anma Günü Meclisi’nde Star Spangled Banner’ı seslendirdi.

“Kalbimin Gözlerini Aç” yaptığı ilk ve en sevilen şarkılarından biri oldu. Christopher’in hikayesi ve müziği, 2011 yılında medya organları tarafından gösterilmeye başlandı ve Fenway Park’taki performansından sonra 2015 yılının ağustos ayında Facebook’ta trend oldu.

http://www.christopherduffley.com adresinden kendisiyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Save

Save

Save

Save

Save